Súkromná základná umelecká škola

Aktuálne dianie

Naše akcie

22.10.2016 o jednej ráno sa naša Zuškárska tanečná rodina vybrala za dobrodružstvom pod názvom MY DANCE 2016 Myjava. Sedem a polhodiny sme cestovali za cieľom našich zážitkov.
Konečne sme prišli pred budovu a ako obvykle nastali otázky: „Milan, kedy budeme tancovať my? „Milan a my?? „ Monika, nevieš, kde sú vecká?“ „Milan a budeš hodnotiť aj nás? „ Milan, máme sa už prezliekať? „ Monika, skadiaľ sa nastupuje na javisko ? „ Môžeme ísť do obchodu?“ .... Neskutočne dlhé kolo otázok sme sa snažili najlepšie ako vieme zodpovedať a ja som už zasadol do poroty  a všetky deti som nechal na Moniku a Lucku . Mal som tú česť byť v porote na takej súťaži ako je MY DANCE medzi kolegami , o ktorých som len čítal a počúval o ich mega úspechoch.
Vždy hovorím deckám, ak im dokončím choreo , že to už nie je moja choreo, ale ich , a že majú k tomu aj tak pristupovať. A pristupovali. Dominika s Julkou s ich duom síce nezískali ocenenie, ale v naších očiach boli hviezdy. Hip hop našich 3ják bol čistý optimizmus , druhé meno tejto choreo navždy ostane „Oriešky , oriešky.. „ a heslom tejto choreo navždy bude .. „ Nech sa nesmejú z nás, ale s nami „ 
Úroveň v našich kategóriach bola po technickej stránke vysoká a ja som už tušil , že naši STREET TEENS budú sklamaní – no našťastie , že som mal pri sebe večné optimistky Moniku a Lucku . Dámy a pán,i decká s choreo v Open-kách získali krásne tretie miesto – bol som prekvapený a šťastný aj za nich- toto by som vám prial vidieť to ich šťastie , objímanie sa , vrieskanie. Gratulujem decká a naozaj úprimne zo srdca ďakujem !
V poslednom čase som sa ako choreograf zameral na javiskové choreografie , scénické .. Túto kategóriu som nehodnotil , preto som si sadol do hľadiska a pozrel všetky choreo. Takmer každá jedna choreo bola niečím výnimočná , niečím krásna , čistá a tak precízne technicky vyspelá .. Naše 3ky v tejto kategórii súťažili s choreo „ Bolesť ženy“ . Musím priznať, že táto- z mojich choreografií je pre mňa taká srdcovečka . Baby nastúpili, začali prvé tóny , sála stíchla a ja som nevnímal nič iba ich. Ako je zvykom – vždy keď decká odtancujú idem hneď za nimi a poobjímam ich a poviem pár slov k ich výkonu – no v tejto situácii mi bolo ťažko – tato ma vždy učil , že chlapi neplačú ,ale ja som bol tak šťastný, že mi veru slzy vyhŕkli. No napriek ich výkonu som im hneď povedal, že konkurencia je neskutočne silná a boli tam choreo ktoré boli technicky oveľa viac vyspelejšie ako ony . Dámy a páni –Bolesť ženy- 2.miesto !!!!!!  Neveril som, že baby si tak dobre počínali – dovolím si povedať – medzi profesionálmi. Zo srdca ďakujem dievčatá. Zo srdca ďakujem Monike a Lucke za neskutočnú pomoc, za všetko. Zo srdca chcem poďakovať rodičom , za prejavenú dôveru voči našej zuškárskej rodine , zo srdca ďakujem nášmu pánovi riaditeľovi Gejzovi Adamovi a neustálu podporu... Moja veľká vďaka patrí hlavne deckám.... Lebo vy vytvárate túto našu tanečnú rodinu , lebo vy chcete , lebo vy ste rodina- v dobrom aj zlom, vo chvíľach, keď sú slzy šťastia, ale aj slzy smútku, ale od toho rodina tu je, aby sme sa navzájom podržali , zažívali tie mega chvíle , odpustili si , podporili sa a spoločne zažívali to, čo sa stane iba raz. Ď A K U J E M .

Dňa 19. 10. 2016 sme vystúpili s programom pre klientov Domova sociálnych služieb, Pod papierňou v Bardejove. Vystúpili žiaci hudobného odboru pod vedením učiteľov Marty Kmeťovej, Eduarda Kmeťa, Martina Tipula a Jaroslava Kožleja a žiačka LDO pod vedením Moniky Hankovskej. Starkí prijali náš program s úsmevom ale aj so slzami v očiach. Odmenili nás veľkým a srdečným potleskom.

Ruka v ruke“ – vianočný program pre žiakov MŠ, ZŠ, rodičov a verejnosť

1. December 2016


Vernisáž výstavy „ Tvárou v tvár“ na oddelení kultúry Mestského úradu v Bardejove

4. Február 2016


Vystúpenie žiakov SZUŠ pre Špeciálnu školu v Bardejove

14. Marec 2016 o 09.30


Tanečná súťaž AFC CUP Bardejov

28. Máj 2016  „Metafory“ – záverečný program pre žiakov MŠ,  ZŠ, rodičov a verejnosť

6. Júna 2016  Žiaci SZUŠ navštívili KORGYM v Hertníku a Špeciálnu základnú školu v Bardejove

Čítajte viac:
http://ahojbardejov.sk/clanok/ziaci_szus_navstivili_korgym_v_hertniku_a_specialnu_zakladnu_skolu_v_bardejove.html

Čítajte viac:
http://ahojbardejov.sk/clanok/tvarou_v_tvar_sa_prezentovali_ziaci_szus_v_bardejove.html


Tvárou v tvár. Pozrite si obrazy bardejovských žiakov

Čítajte viac:
http://bardejov.korzar.sme.sk/c/8133719/tvarou-v-tvar-pozrite-si-obrazy-bardejovskych-ziakov.html#ixzz4Bp7hcP1W


Ďalšie skvelé predstavenie v športovej hale

Čítajte viac:
http://ahojbardejov.sk/clanok/dalsie_skvele_predstavenie_v_sportovej_hale.html

Slideshow

AKTUÁLNE DIANIE